понедељак, 18 мај 2020

Распоред полагања пријемних испита за упис у специјализоване средње школе и одељења

Оцените садржај
(1 Глас)

Централизовано онлајн пријављивање ученика за пријемне испите за упис у специјализоване гимназије и уметничке школе, осим за спортска одељења за школску 2020/2021. године почиње у понедељак, 18. маја и траје до четвртка, 21. маја 2020. године, од 8 до 20 часова.

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ ЗА СПРОВОЂЕЊЕ  ПРИЈЕМНОГ  ИСПИТА ЗА УПИС У СРЕДЊУ ШКОЛУ ЗА ШКОЛСКУ 2020/2021. ГОДИНУ  дан 2020
Централизовано онлајн пријављивање кандидата за пријемни испит/специјализовану гимназију/уметничку школу                                
(детаљније обавештење сајт МПНТР и сајт школе)
понедељак - четвртак 18-21.05.
Пријављивање ученика и подношење спортске документације у одељењима за ученике са посебним способностима за спорт понедељак и уторак 08. и 09.06.              
8.00-16.00
Пријемни испити за одељења у школама у којима се део наставе остварује на страном језику понедељак и уторак  08. и 09.06.
10.00
Пријемни испит у одељењима за ученике са посебним способностима за математику уторак  09.06.               
10.00
Пријемни испити у балетским школама недеља, понедељак и уторак 07-09.06.     
10.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику (математика) и пријемни испит за ученике са посебним способностима за физику (математика/физика)  среда 10.06.              
10.00             
14.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за  сценску и аудио-визуелну уметност среда 10.06.      
12.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за географију и историју (географија/историја) четвртак 11.06.                    
10.00                       
14.00
Пријемни испит за ученике са посебним способностима за биологију и хемију (биологија/хемија) петак 12.06.                
10.00     
14.00
Пријемни испит у одељењима за ученике са посебним способностима за филолошке науке петак и субота 12. и 13.06.           
10.00
Пријемни испити у музичким школама петак-недеља 12-14.06. 
08.00
Пријемни испити у уметничким школама ликовне области петак-недеља 12-14.06.   
08.00  
Прелиминарни резултати пријемних испита до уторка  16.06.              
до 08.00
Подношење и решавање евентуалних жалби ученика на резултате пријемног испита  уторак  16.06.                 
10.00-16.00
Коначни резултати пријемних испита до среде 17.06.             
до 08.00
Провера склоности за упис ученика у 7. разред за програм основног образовања ученика обдарених за математику субота 27.06.          
10.00
Провера језичких компетенција за двојезичну наставу основног образовања субота 27.06.          
10.00
Прочитано 229 пута