петак, 27 децембар 2019

ДРУГАЦИ ЧИТАЈУ

Кроз часове Пројектне наставе другаци и ове школске године настављају са неговањем читалачких навика и љубави према књизи и читању.

Пројекат У БИБЛИОТЕЦИ се одвија током целе школске године. У њему школа преузима иницијативу у редовним посетама библиотеци.

Једном месечно, од септембра до јуна, ученици са својим учитељицама посећују библиотеку и редовно позајмљују књиге. Књиге ученици читају, чувају, брину о њима, разговарају о њима, пишу, илуструју их, препоручују једни другима али их и оцењују. У библиотеци се ученици упознају са правилима понашања али и са многим додатним лепим активностима кроз дружење са библиотекаркама. О свакој прочитаној књизи остаје запис који се чува у ученичким портфолијима. На крају школске године ученички радови представљаће неку врсту првог дневника читања.

У градској библиотеци за децу „Чика Јова Змај“ другаци уживају у чаробном свету књига али и у дружењу и игри.

Више у овој категорији: Свитац тражи пријатеље »