петак, 27 децембар 2019

ДИГИТАЛНИ ДРУГАЦИ

У оквиру новог школског предмета Пројектна настава, другаци су успешно реализовали пројекат ДИГИТАЛНЕ ПРИЧЕ И БАСНЕ.

Циљ овог пројекта био је развијање и неговање читалачких навика и љубав према књизи код ученика као и исказивање и развијање дечје креативности уз јачање дигиталних компетенција и упознавање са информационим технологијама и могућностима њихове примене.

Пројекат је замишљен тако да ученици заједничким ангажовањем и удруженим снагама направе мали анимирани филм. Ученици су читали, разговарали о причама, поделили по афинитетима међусобно послове, илустровали, читали, глумили, снимали и уз помоћ информационе технологије и малу помоћ својих учитељица, оживели одабране приче.

Анимирани филмови се налазе на You tube каналу као и на facebook страници литерарне секције наше школе.

Уколико желите можете погледати филмове којима се другаци поносе:

СВИТАЦ ТРАЖИ ПРИЈАТЕЉА“ Сун Ју Ђин,

БИК И ЗЕЦ“ народна басна

и „ИСПОД ПЕЧУРКЕ“ Владимир Сутејев.

Више у овој категорији: « БИК И ЗЕЦ МОЈ ДНЕВНИК »