Награде на Конкурсу "Слушајте, мама и тата, желим сестру ил' брата"

Поводом Дечје недеље одржан је ликовни и литерарни конкурс на тему ''Слушајте, мама и тата, желим сестру ил' брата'' у оквиру дечје организације Пријатељи деце.

Том приликом, ученици наше школе су освојили следеће награде:

• 1. награда Стефан Андрић 6-1
  • 3. награда Ана Вулетић 5-2

Награде су добили на Дечјем хепенингу који је одржан у четвртак 10.октобра 2013.у ОШ ''Краљ Петар Први''.

Ана Вулетић је изабрана да свој рад прочита на градском хепенингу који је одржан на Калемегдану у петак 11. октобра 2013.

Пријатељи деце

Трећа награда на општини Стари град

Слушајте мама,тата,ја хоћу сестру или брата!

Ја сам из породице у којој има петоро деце.
То је највеће богатство икада,
у кући увек је весело,
стално се нешто дешава
и увек развесељавамо једни друге.

Не могу да замислим живот без њих.
Зато ћу у име свох вас који немате бату или секу причати кроз песму:
Мама и тата Желим малог брата,
Може и сека, Док их не добијем, нема ми лека.

Да кућа буде пуна смеха,
Да будемо увек једни другима утеха,
Да их волим,

Само то вас молим.
Да их пазим, Са љубављу мазим Секу или бату желим,

Зато вам велим: Драги мама и тата, Хоћу сестру или брата.

Ана Вулетић 5-2 ОШ ''Скадарлија''