Боравак

У школи ће у школској 2014/2015. години радити 6 васпитних група продуженог боравка и то по 2 хомогене групе ученика I и II разреда, и по 1 хомогена група III и IV разреда.

Хомогене групе ученика I и II разреда ће своје активности реализовати у поподневним часовима до 17.00 часова, а по потреби родитеља и дуже, а остале васпитне групе у супротној смени у односу на часове редовне наставе. У том времену ће учитељице, поред чувања деце, док не дођу родитељи по њих, организовати исхрану, одмор и израду домаћих задатака. Остале групе другог и трећег разреда радиће у супротној смени од наставе.

Главне активности у боравку су:

1. самосталан стваралачки рад (секције)
  2. активности у слободно време
  3. самосталан рад (часови учења)

Самостални стваралачки рад се односи на секције и понуђене активности којима ученик може да се бави. То су:

Музичке активности:

• увежбавање већ научених песама у настави
  • обрада нових песама по избору учитеља
  • израда дечијег инструментарија и свирање на њима
  • слушање музике
  • музичке игре
  • избор најбољег певача имитатора

Литерарне активности:

• читање бајки по избору ученика
  • читање књига по избору ученика
  • разговори о књигама
  • препричавање (писмено, усмено) књига и дела
  • драматизација књижевног дела
  • самостално стваралачко изражавање (писање песама, прича...)
  • богаћење речника (разне језичке вежбе)
  • посета школској библиотеци, градској, позоришту, биоскопу

Драмска секција:

• рад на драмским играма
  • анализа текста
  • рад на сцени
  • рад на костимима и маскама
  • глума
  • такмичења и поставке на школској позорници

Ликовне активности:

• сређивање и улепшавање просторија
  • уређивање паноа
  • упознавање различитих ликовних области и њихових технка
  • организација изложби
  • ликовни конкурси

Спортске активности:

• рекреативно забавне игре, турнири, такмичења
  • учитељ у складу са узрастом групе врши избор игара и свакодневно их обучава

Радионице:

• психолошке (Учионица добре воље, Чувари осмеха)
  • едукативне (Игром до спознаје-еколошке (Чувајмо природу)

Погледајте радове наших ученика II разреда направљених у току I полугодишта ове школски године и уживајте!