ОД ГУСЕНИЦЕ ДО УКРАСА ПРИРОДЕ

May 31, 2022

Пролезећи кроз различите животне фазе, лептири, заиста, постају украс природе, нежни инсекти који одушевљавају својим дивним изгледом и јединственим шарама на крилима.

Заслужили су да прославимо њихов рођендан – СВЕТСКИ ДАН ЛЕПТИРА, који се сваке године обележава широм света 28. маја. Ученици I-2 су у продуженом боравку имали прилику да кроз цртани филм “Рађање лептира” уоче кроз које животне фазе лептири пролазе. Такође, упознали су се са мање познатим чињеницама о њима.. Кроз поучну причу “Три лептира” подсетили су се шта је другарство и шта значи бити добар друг. За крај смо оставили најзанимљивији део – модел лептира смо колажирали пластичним чеповима! То је био и одличан начин да се подсетимо рециклаже и њеног значаја на очување животне средине.

“Није довољно само живети!” – рече лептир, “Потребно је имати мало сунца, мало слободе и мало цвећа!” (H. K. Andersen)

Учитељица Марија Затежић

повезане вести

Осигурање ученика